Bistro Masa Modelleri ve Güncel Fiyatları

Kullanımı son dönemlerde gittikçe yaygın hale gelen bistro masaların farklı modelleri bulunmaktadır. Bu modeller genellikle masanın şekline ya da üretiminde kullanılan malzemelere göre adlandırılmaktadır. Bistro masalar şekillerine göre genellikle yuvarlak bistro masalar ve dikdörtgen bistro masalar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bunun dışında üretimde kullanılan maddeler açısından da metal ve ahşap masalar olmak üzere bir ikili ayrım yapmak mümkündür. Bistro masaların fiyatları konusunda kesin bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Çok farklı değişkenlerin varlıklarından dolayı bistro masaların fiyatlarında da geniş bir yelpaze mevcuttur. Bistro masa fiyatları konusunda daha detaylı bilgi almak için, Bistrocu ile iletişime geçip bütçenize en uygun fiyatları alabilirsiniz.

Bistro Masa

Hem evlerde hem de ticari mekanlarda masalar son derece işlevsel ürünlerdir. Günümüzde üretimi yapılan çok sayıda masa modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasında bistro masa olarak adlandırılan masalar da son dönemlerde giderek yaygın hale gelmeye başlamıştır. Oldukça sade bir tasarıma sahip olan bistro masalar, daha çok ayaküstü atıştırmak için kullanılan yerlerde tercih edilmektedir. Bistro masalarda en çok kullanılan geometrik şekil dairedir. Düz bir direk üzerinde yer alan yuvarlak tabla ve bir de yerde sabit durmasını sağlayan demir tabandan oluşan bistro masalar, hem çok yer kaplamamaları hem de kolay hareket ettirilebilmeleri yönüyle de avantajlıdır. Yuvarlak bistro masa üretiminde en çok metal malzemeler ile ahşap malzemeler tercih edilmektedir.

Bistro Masa Kullanım Alanları

Bistro masası son dönemlerdeki yaygınlaşmasına paralel olarak çok farklı kullanım alanlarına ulaşmıştır. Önceleri sadece iş yerlerinde kullanılan bu masalar, günümüzde evlerde de tercih edilen ürünler arasında yer almaya başlamıştır. Bistro masaların en sık kullanıldığı yerlerin başında barlar gelmektedir. Kimi zaman bar masası olarak da adlandırılan bistro masalar, ayaküstü eğlence alışkanlığının geçerli olduğu bu mekanlarda kendisine kolaylıkla yer bulabilmektedir. Bunun dışında ayaküstü mekanlar olmasalar da kafe ve restoranlarda da bistro masalara rastlamak mümkündür. Bistro masaların yaygın bir kullanım alanı olarak da kokteyllerden söz etmek mümkündür. Daha önceden planlanmış olan ayaküstü toplantılarda yani kokteyllerde, davetlilere atıştırmalık ve içecek ikramında bulunabilmek adına bu masalar davet alanında yer almaktadır. Bu amaçla kullanılacak olan masalara aynı zamanda kokteyl masası adı da verilmektedir. Kokteyllerde kullanılacak olan bistro masalar, renkli ve desenli bezler ile süslenmektedir.

Bistro Masa Modelleri

Bistro masalar, kullanım alanlarına göre farklı modellere sahiptir. Bistro masalar modellerine ayrılırken genellikle geometrik şekilleri ve üretimlerinde kullanılan malzemeler dikkate alınmaktadır. Geometrik açıdan en sık kullanılan model yuvarlaktır. Özellikle barlarda ve kokteyl alanlarında kullanılan bistro masalar için yuvarlak modelli olanlar tercih edilmektedir. Bunun yanında dikdörtgen bistro masa ürünleri de giderek yaygınlık kazanmaya başlayan modeller arasında yer almaktadır. Dikdörtgen masalar ise daha çok evlerde ya da kafelerde yani ayakta atıştırmak yerine sabit oturmanın tercih edildiği yerlerde kullanılmaktadır. Bistro masa modelleri arasında yer alan bir diğer tür de askılı bistro masalardır. Genel olarak bistro masalardan herhangi bir farkı olmayan ve yalnızca alt kısmında eşyaların ve montların asılabilmesi için bir askı bulunduran bu model de sıklıkla kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Ayrıca üretimlerinde kullanılan malzemelere göre de bir ayrım yapmak mümkündür. Bu doğrultuda ahşap bistro masa ve metal bistro masa ürünlerinden söz etmek olanaklıdır.

Bistro Masa Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son derece kullanışlı ürünler olan bistro masaların alınması esnasında dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bu hususlara yeteri kadar özen gösterilmemesi, alınacak olan ürünlerde sorunların yaşanmasına neden olabilir. Bistro masalar alınırken ilk dikkat edilmesi gereken şey birinci sınıf malzeme kullanılarak imal edilmiş olmalarıdır. Kaliteli bistro masalar için her zaman bistro masa fiyatları öncesinde yer almalıdır. Sırf uygun fiyatlı olduğu için seçilecek masalar, daha sonra istenmeyen durumlar ile karşılaşılmasına neden olabilir. Bistro masaların alımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da ürünlerin garantili olmasıdır. Üretici firma tarafından garanti verilen ürünler, gönül rahatlığı ile satın alınabilir. Son olarak da fiyat uygunluğundan söz etmek mümkündür. Sayılan özellikleri taşıyan masalar arasından, uygun fiyatlı olanı seçmek gereklidir.

Summary
Bistro Masa Modelleri ve Güncel Fiyatları
Article Name
Bistro Masa Modelleri ve Güncel Fiyatları
Description
Bistro masa fiyatları konusunda daha detaylı bilgi almak için, Bistrocu ile iletişime geçip bütçenize en uygun fiyatları alabilirsiniz.
Author
Publisher Name
Bistrocu
Publisher Logo