Bistro Masa

Bistro Masa Montajı Nasıl Yapılır?

Bistro Masa Montajı Nasıl Yapılır? Yaparken Nelere Dikkat edilmedilir? Bu yazımızda bunlar hakkında bilgi sahibi olabilecek, bistro masa modellerinizi kendiniz montaj edebileceksiniz.Günümüzde bistro masaların kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Bu masalar artık sadece clup ve barlarda değil her mekanda, kutlamalar ve özel günlerde kullanılmaktadır. Mekanınıza en uygun bistro masayı tercih edip Bistrocu ile satın alabilirsiniz. Zevkinize en uygun modelleri mekanınıza uyarlayabilir ve uzun yıllar boyunca eskimeden kullanabilirsiniz. Fakat çoğu müşterimizin ve diğer bistro masa sahiplerinin bu konuda zorlandığını duyduk ve montaj konusu hakkında bir blog yazısı oluşturmaya karar verdik.
Bistro masa montajı yapılırken dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Satın aldığınız her bistro masa modeli aynı özelliklere sahip olmayabilir. Bu yazı sadece rehberlik amaçlıdır ve montaj yaparken farklı bir modele sahip iseniz genel bilgileri göz önünde bulundurarak ilerleyebilirsiniz. Standart bistro masa modellerinde toplamda 5 parça bulunur ve bir masayı tamamlamak için bu beş parçayada ihtiyacınız vardır. Bu parçalar aşağıda listelenmiştir.

Bistro Masa Parçaları

1) Bistro Tablası
2) Küllük ( Masa tablasının altında bulunan ve montaj için kullanılan parçaya verilen isimdir)
3) Orta Boru
4) Alt Taban
5) Conta
Ek olarak: Cıvata ve Vidalar

Parçaları Tanıyalım

Sırayla bunları işleyecek olursak Bistro Masa Tablaları standart olarak 60 çapa sahiptir. Bu müşterilerin isteğine göre değiştirilebilir. Bu tablalar masanın en üst kısmını oluşturur ve montaj işlemi en son burada tamamlanır. Küllük olarak adlandırdığımız kısım ise masa tablasını ayak ile birleştiren kısımdır. Ayağın tabanını ve orta borusunu birbirine bağladıktan sonra borunun en üst kısmına küllük yerleştirir. Bu küllük genelde ufak, kare şeklinde olur ve çevresinde vida yuvarları vardır. Bu vida yuvaları ise tablayla birlikte birleştirilir. Orta boru olarak adlandırdığımız kısım ise masanın taban ve küllüğünü birbirine bağlayan boru kısmıdır. Bu boru çapları müşteriye ve ürün kalitesine göre değişmektedir. Alt taban ise bistro masa modelinizin en alt kısmıdır. Bu bazen yuvarlak, bazen kare bazen ise dört ayaklı olabilir. Conta ( tabanı çevreleyen lastik ) tabanı sarıcak şekilde yerleştirilir.

Montaj İşlemlerine Geçiş

Montaj işlemine geçecek olursak sırasıyla şu işlemleri yapabilirsiniz.
İlk önce alt taban ile contayı birleştirmelisiniz. Eğer bu işlemi montaj sonrasında yapmaya kalkarsanız işiniz çok zor olabilir. Sonrasında ise orta boruyu dik duracak şekilde zemine koyun ve üzerine alt tabanı yerleştirin. İki cıvata yuvasını birbirine denk getirdikten sonra cıvata ile iyice sıkın. Bu şekilde orta boru, alt taban ve contayı birleştirmiş olursunuz. Masa ayağını tabanı yere gelecek şekilde, standartta nasıl durması gerekiyorsa düz şekile getirin, kül tablasını üzerindeki cıvata yuvası ile denk getirin ve sıkın. Bu sayede ayak montajını tamamı ile tamamlamış olursunuz. Bir sonraki etapta masa tablanızın iki yüzeyinide kontrol edin ve temiz olan yüzeyini seçin. Temiz yüzeyin tersini herhangi bir uygun ortama yerleştirin ve masa ayağını küllük ile tabla birbirine denk gelecek şekilde yerleştirin. Metre, mezura vs. yardımı ile küllüğü her köşeden tablaya ortalayacak şekilde hizalayın ve vida yuvalarına 4.18 sunta vidası ile monte edin. Artık bistro masanızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Summary
Bistro Masa Montajı Nasıl Yapılır?
Article Name
Bistro Masa Montajı Nasıl Yapılır?
Description
Bistro Masa Montajı Nasıl Yapılır? Bistrocu yardımcı blog sayfası ile bistro masalar hakkında bir çok bilgiyi en doğru şekilde öğrenebilirsiniz.
Author
Publisher Name
Bistrocu
Publisher Logo