Kokteyl Masası

Kokteyller, yeri ve zamanı önceden belirlenmiş olan ayaküstü toplantılardır. Özellikle bir şeylerin kutlanılmak istenildiği durumlarda kokteyller yapılmaktadır. Bu tür organizasyonlarda atıştırmalıkların ve içeceklerin konulması için yerleştirilen masalar ise kokteyl masası olarak adlandırılmaktadır. Kokteyl masaları esasında bistro masa olarak da bilinen masa türü ile büyük ölçüde benzerlik göstermektedir. Genellikle sade ve basit bir tasarıma sahip olan kokteyl masaları tek bir ayak üzerinde duran tabladan meydana gelmektedir. İstenilmesi durumunda kokteyl masalarının örtü ile kaplanması da söz konusudur. Kokteyller açısından bu çok tercih edilen bir durumdur. Zira masanın daha güzel ve daha estetik görünmesine katkı sağlayan bir durumdur.

Kokteyl Masası Modelleri

Kokteyllerde kullanılmak için imal edilen kokteyl masaları, çeşitli özelliklerine göre farklı modellere ayrılmaktadır. Bu modeller genellikle masanın şekli ya da üretiminde kullanılan malzemelere göre değişiklik göstermektedir. Kokteyl masası modelleri arasında en çok tercih edileni yuvarlak masalardır. Bu masaların ayak kısımları genellikle metal malzemeden üretilmektedir. Üst tabla kısmında ise cam ve ahşap en sık kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Kokteyl masası imalatı yapan firmalar bu konuda çok farklı model seçenekleri sunmaktadır. Bahsedilebilecek bir diğer kokteyl masası modeli, askılı masalardır. Masanın altında yer alan askılardan dolayı bu isimle anılan askılı kokteyl masaları, kokteyle katılacak kişilerin eşyalarını da yanlarında taşıyabilmeleri açısından büyük bir olanak sağlamaktadır. Bu masalarda bez ile süsleme yapılması da yaygın olan bir durumdur. Bez süsleme kimi zaman fabrikadan direk yapılarak getirildiği gibi, kimi zaman da sonradan yapılabilmektedir. Ekonomik Kokteyl masaları kokteyller dışında barlarda ve kafelerde de yaygın olarak kullanılan ürünlerdir.

Kokteyl Masası Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Son derece işlevsel ürünler olan kokteyl masalarının alımında göz önünde bulundurulması gereken bazı hususlar vardır. Bu hususların yeterince dikkate alınmaması, satın alınacak masaların kısa ömürlü olmasına ve istenilen verimin alınamamasına neden olacaktır. Kokteyl masası alırken dikkat edilmesi gereken hususların başında, üretici tarafından ürünlere garanti verilmesi gelmektedir. Garantisi olmayan masalar, meydana gelmesi muhtemel sorunlar karşısında çöp işlevi görecektir. Ayrıca masanın üretiminde kullanılan malzemenin kalitesine de büyük önem verilmelidir. Fiyatı bir miktar yüksek de olsa birinci sınıf malzemenin kullanıldığı masalar tercih edilmelidir. Kokteyl masasının metal aksanlarında kullanılan malzemenin paslanmaz olması da gözden kaçırılmaması gereken bir diğer husustur. Kokteyl masaları açısından pas istenmeyen bir görüntünün meydana gelmesi anlamındadır.

Kokteyl Masası Fiyatları

Kokteyl masası fiyatları üzerinde net bir şekilde konuşabilmek ve kesin bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Zira bu konuda üretim ve satış yapan firmaların sayısı oldukça fazladır. Bu firmaların satış politikaları nedeni ile fiyatlar da sürekli olarak değişmektedir. Ayrıca kokteyl masası ölçüleri de fiyatın belirlenmesi konusunda belirleyici olan detaylar arasında yer almaktadır. İyi kalitede kokteyl masaları almak ve uzun yıllar kullanmak isteyen kişiler, fiyata değil kaliteye önem vermelidir. Birinci sınıf malzeme kullanılarak üretilen kokteyl masalarının uzun yıllar boyunca kullanılması söz konusudur. Bu da uzun vadede ürünlerin yenileme masraflarının ortadan kaldırılması yönüyle daha avantajlı bir duruma neden olmaktadır. Kokteyl masalarının fiyatlarının çeşitli olması ve pazarda firmalar arasında rekabet bulunması, masa almak isteyen kişiler açısından avantajlı bir durumdur. Zira bu sayede aynı kalitedeki ürünleri daha uygun fiyat seçenekleri ile elde edebilme olanağı doğmaktadır.

Bistro Masa Modelleri Satın Alın
Summary
Kokteyl Masası ve Bistro Masa Modelleri ve Detaylı Rehber
Article Name
Kokteyl Masası ve Bistro Masa Modelleri ve Detaylı Rehber
Description
Kokteyl Masası ve Bistro Masa Modelleri, Fiyatları hakkında bilgi ve satın almak için hemen Bistrocu'yu ziyaret edebilirsiniz!
Author
Publisher Name
Bistrocu
Publisher Logo